Search

2022 Underclassmen Awards


2021-2022 Underclassmen Academic Awards


Theology

Theology I – Erica Boyle

Theology II H – Julia Meiss

Theology II CP – Anna Lombardo

Theology III H – Rebecca Boyle

Theology III CP – Trinity Hoover


Immaculate Heart Service Society

Freshmen

Erica Boyle

Elizabeth Burkit

Julia Dvorak

Samuel Homyak

Zoe Kantona

Jaclyn Kokosky

Devan Lin

Jarielys Nunez

Alyssa Porambo

Peyton Stillman

Julia Ustynoski


Sophomores

Brady Bobrowski

Gianna Corrado

Teya Eames - 2nd Year

Bruce Hopeck

MacKenna Jacobs

Morgan Kelly - 2nd Year

Abigail Kluck - 2nd Year

Anna Lombardo

Sophia Lombardo

Frankie Martinelli

Mason Matrazzo

Kathy Muntzenberger

Megan Reaman - 2nd Year

Marcus Rosenstiel

Lachlan Segedy


Juniors

Eliza Bauder

Rebecca Boyle

Consuelo Barcenas

Alexander Cornmesser

Addison Pan

Angela Pan

Ashley Pleban

Taylor Ryba

English

English I H – Erica Boyle

English I CP – Isaac Careyva

English I Most Improved – Kaylee Cochenour

English II H – Morgan Kelly

English II CP – Madison Miller

English II Most Improved – Nova McGuire

English III H – Taylor Ryba

English III CP – Alise Heisey

English III Most Improved – Eric Ankiewicz


Science

Biology H – Erica Boyle

Biology CP – Eli Careyva

Physical Science H – Morgan Kelly

Physical Science CP – Hannah McGinley

Chemistry H – Angela Pan

Chemistry CP – Matthew Zakrewsky

Chemistry – Eric Ankiewicz


Mathematics

Algebra I CP – Ava Fritz

Algebra II H – Aidan Milkovits

Algebra II CP (Freshman) – Alyssa Porambo

Algebra II CP (Junior) – Gianna Corrado

Most Improved Freshman in all Algebra Classes – Erica Boyle

Geometry H – Megan Reaman

Geometry CP – Sophia Lombardo

Geometry – Devon Smith Grant

Geometry Most Improved – Hannah McGinley

Pre-Calculus H – Angela Pan

Pre-Calculus CP – Richard Maggio III

Pre-Calculus Most Improved – Eliza Bauder


Social Studies

American Cultures H – Derek Dang

American Cultures CP – Isaac Careyva

World Cultures H – Morgan Kelly

World Cultures CP – Sophia Lombardo

20th Century H – Addison Pan

20th Century CP – Consuelo Barcenas


World Language

Spanish I H – Mia Rinaldi

Spanish I CP – Jaclyn Kokosky

Spanish II H – Megan Reaman

Spanish II CP – Mason Mattrazzo

Language and Cultures – Katherine Muntzenberger


Perfect Attendance

Juniors

Consuelo Barcenas

Eliza Bauder

Alexis Fellin

Jaclyn Guth

Addison Pan

Taylor Ryba


Sophomores

Bruce Hopeck, Jr.

Abigail Kluck

Jakob Mummey

Alex Porambo


Freshmen

Erica Boyle

Seleste Burns

Nathan Davidovich

Caitlyn Kovatch

Aidan Milkovits

Alyssa Porambo

399 views0 comments

Recent Posts

See All